Najnowsze informacje


Nauka

Otwarcie biblioteki w Kamionce

W niedzielę 5 września w Kamionce odbyło się otwarcie odremontowanego budynku starej szkoły, obecnie mieści się tam Gminna Bibliotek Publiczna oraz Centrum Kultury i Integracji Społecznej.

  • Pobierz Flash Player aby odtworzyć film.
Czas trwania: 11.24 min.
Aldik

2010-09-16 18:30

Dobry pomysł z tym Jastrzębskim. Skoro jest tak asertywny i może jednocześnie udzielać się społecznie i udaje mu się zapanować nad owieczkami to pewnie świetnie poradziłby sobie jako wójt!
ktosik

2010-09-16 14:33

Jastrzębski na wójta!!!
bolek

2010-09-15 19:43

Szwed, możesz przybliżyć, co masz na myśli, mówiąc, że nie ma kto agitować? czyżbym o czymś nie wiedział?
szwed

2010-09-15 13:02

Ciewawe kto by głosował na Zajączkę? Na wójta Niećko!!!!!!! Teraz może miałby szanse i walka byłaby równa i sprawiedliwa bo Najwyższy na szczęście powołał do siebie kilku "naganiaczy" Jeduta. Teraz nie ma kto na niego agitować i stawiać wódę.
Anka

2010-09-14 21:22

A mnie Pani Zającowa uczyła języka polskiego. Dzięki Niej też pokochałam krajoznawstwo i turystykę. Organizowała rajdy, wycieczki, obozy. Uczyła mnie i moich szkolnych kolegów wielu umiejętności ważnych w dorosłym życiu. To wszechstronna osoba! Powinna w najbliższych wyborach kandydować na wójta gminy Kamionka!.
lubartowianin

2010-09-12 22:53

Olo! Z Twojego komentarza wynika, że z językiem polskim nie jesteś „za pan brat”. Czy znasz zasady oracji? „Pytlowanie językiem” jest dobre dla przekupek na targu, a nie podczas przemówień na uroczystościach. Mnie wystąpienia (różne) Pani Teresy Daniewskiej – Zając zawsze się podobają. To kobieta z klasą! Potrafi mówić z odpowiednią dykcją i modulacją tonu głosu. Kiedyś w starej szkole (w tej odremontowanej obecnie siedzibie Centrum Kultury i Integracji Społecznej) była moją wychowawczynią i pomogła mi „wyjść na ludzi”. Zawsze znajdowała czas dla uczniów, również tzw. „trudnych”. Wiem, że i teraz jako psycholog szkolny pomaga niejednej „zbłąkanej owieczce”. Często też słyszę od znajomych (bo mieszkam w Lubartowie), że pod Jej kierunkiem prace Rady Gminy w Kamionce wreszcie nabrały ładu i porządku. Życzę mieszkańcom gminy Kamionka, aby i w przyszłej kadencji mieli tak profesjonalną przewodnicząca.
Czytelniczka

2010-09-12 21:05

Pięknie, Kitaro, że wspominasz klimat dawnej siedziby biblioteki. Słusznie też doceniasz zasługi jej byłych bibliotekarzy. Jednak: „Czasy się zmieniają a my wraz z nimi”!. Warto więc, byś zapoznał się z pracą współczesnych pracowników biblioteki, w tym obecnej Pani dyrektor Danuty Wójcik (która jest zarazem „uczennicą” i kontynuatorką działalności Pani Joanny Mikody). Może wtedy zmienisz cytat, który przytoczyłeś na końcu swojego pierwszego komentarza … A swoją drogą, o atmosferze Gminnej Biblioteki Publicznej w Kamionce decyduje nie tylko lokal (siedziba), ale przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. Kamionkowska książnica miała i ma do nich szczęście!
one of us

2010-09-12 20:31

Ma mój głos, tak samo zresztą jak w poprzednich wyborach. Nie wiem tylko czy mieszkańcy gminy na tyle dojrzeli , aby wybrać młodego i wykształconego wójta. I co sam Mariusz na to? Kandyduje?
szwed

2010-09-12 20:01

Sienkiewicz na wójta!!!!
szwedka

2010-09-12 17:45

Ja pracowałam w tej grupie i wiem, że największą robotę odwalił Mariusz Sienkiewicz.
Piotr

2010-09-12 17:21

Gdybyś Kitaro był na otwarciu lokalu Centrum Kultury i Integracji Społecznej w Kamionce, to usłyszałbyś podziękowania wygłoszone pod adresem tych wszystkich osób, które były zaangażowane w opracowanie „Planu Odnowy Miejscowości Kamionka”. Zarówno wójt gminy Kamionka – p. Stanisław Jedut jak i przewodnicząca Rady Gminy – p. Teresa Daniewska – Zając składali podziękowania pod ich adresem. W szczególności zaś podkreślili zasługi ks. kanonika Piotra Jastrzębskiego (który był liderem grupy odnowy osady) i p. dr Mariusza Sienkiewicza (który projekt społecznie opracował). Oby, więcej było takich ludzi, którzy poświęcają swój wolny czas dla dobra publicznego, a nie tylko wyrażają swoje opinie czy też krytykują poczynania innych.
lowel

2010-09-12 13:45

O jakim centrum piszesz kitaro? Dwie wystawy na rok to dla ciebie rywalizacja z domami kultury?
Aż dziw bierze, że Danielkiewicz tak zamilkł i przez rok nie stworzył nic spektakularnego. Skoro był wg. ciebie takim mistrzem, to chyba nie ma dla niego problemu z tworzenie centrum kulturowego w innym miejscu, jak choćby w pustostanie po domu kultury przy Cicha 6. Są doskonałe warunki, prezes jego przyjaciel też podobno zna się na kulturze i niegdyś zapowiadał aktywną działalność w tej sali. Czyli są ludzie i jest miejsce. Do roboty!
kitaro

2010-09-11 20:00

Somebody from Sweden: nie zgodzę się, że dzisiaj w bibliotece nie da się wykreować magii. Wszystko zależy od aktywności dyrektora. Np. jeszcze do niedawna dyrektorem biblioteki w Lubartowie był pan Danielkiewicz. Stała sie ona prawdziwym centrum kulturowym miasta, które śmiało rywalizowało z domami kultury. Od roku w lubartowskiej bibliotece jest nowy szef i miejsce powoli obumiera. Trzeba mieć pomysł na to jak przyciągnąć do tego typu placówki młodych ludzi. Niestety nie każdy dyrektor taki pomysł ma. A Pani Mikoda to rzeczywiście Joanna, cóż amnezja starcza...
olo

2010-09-11 15:34

przyspieszcie obroty tej daniewaskij zaja cta to ma parcie
Somebody from Sweden

2010-09-10 21:13

Ja też uczyłam się w tym budynku i mam całkiem niezłe wspomnienia (ach, ta młodość) mimo rygoru i wymagań dawnych nauczycieli. Stara szkoła teraz nie do poznania. Dlaczego nikt nie wspomniał o pracy Mariusza Sienkiewicza na rzecz odnowy tego budynku? Kitaro, biblioteki dziś nie mają już takiej magii, tajemniczości i niezwykłości jak za dawnych lat i ich rola kulturotwórcza zmalała, takie czasy... A tak w ogóle p.Mikoda ma na imię Joanna.
kitaro

2010-09-10 19:24

Pewnie pojadę i zobaczę... Uczyłem się w tym budynku, moja biblioteka to ta (pewnie wielu pamięta) obok dalej sprawnie funkcjonujacej knajpy w Kamionce. Był to budynek, który kiedyś należał do rodziny żydowskiej. Ale to miejsce miało klimat. Głównie za sprawą Pani dyrektor Jolanty Mikody, która za swoją aktywność w gminie Kamionka awansowała, obejmując posadę w bibliotece Łopacińskiego w Lublinie. Powiem tak: Pani Dyrektor życzę sukcesów i pomysłu na nową bibliotekę (każdy kto chodził do tej szkoły wie, ile tam jest miejsca), bo póki co jak mawiał klasyk: "to kościół piękną ręką stawiany, ale w tym kościele Boga nie ma..."
Mirek

2010-09-09 17:50

Kim jest ta piękna czarnulka w jasnym płaszczu ?
Ania

2010-09-09 12:39

Fajniutki ten ksiądz z Kamionki
suprise

2010-09-09 12:38

Nieźle wyremontowany budynek po dawnej szkole.Az dziw bierze że to zrobiła ta partacka firma z Lubartowa

0

Od dnia 01.04.2009 odwiedziło nas 1129088 osób.

Informacje

Szybki kontakt: 0 604 093 676, 0 602 125 802 | Polityka prywatności

 

Informujemy, iż muzykę do plików filmowych na naszą stronę tworzą niezależnie Sebastian Pikula oraz Dominik Pytka, za co serdecznie dziękujemy.

Partnerzy

TV Łomża TV LublinMM Lubartów

Projekt i wykonanie 2009 LabSQL.pl